< Попередня новина


В лісах Житомирщини рахують тварин

На Житомирщині завершився сезон полювання. Однак законом дозволено до кінця лютого полювати на вовка та лисицю, відтак користувачі угідь ще проводитимуть організоване полювання на ці види, аби врегулювати їх чисельність і послабити місцями напружену епізоотичну ситуацію щодо сказу.
Нині на черзі  - проведення обліку лісових мешканців.  Рахуватимуть мисливську фауну впродовж січня-лютого. По завершенню обліків користувачі угідь матимуть повну інформацію про те, яка кількість звірини кожного виду  мешкає в їхньому господарстві. Виходячи з цього, вони плануватимуть біотехнічні заходи на рік та обсяги лімітів  добування в наступному мисливському сезоні
Як і завше, мисливствознавці та єгері використовуватимуть різні способи обліку. Щоправда, авіаційний метод нині – занадто дорогий. Обов'язково спеціалісти зважатимуть і на те, що в період, коли сніг має тверду кірку, використовувати метод прогону не можна, бо кози, олені, лані можуть пошкодити об неї ноги. Відтак рахуватимуть тварин за слідами, зі спостережних веж дивитимуться, скільки звірів підходить до годівниці, потім інформацію узагальнять.
Маючи результати моніторингу, спеціалісти аналізуватимуть динаміку чисельності за останні роки, особливості розподілу тварин на різні території, визначатимуть щільність та прогнозуватимуть чисельність мисливських тварин на наступні роки.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ